تکنولوژی Nvidia Ansel و نحوه استفاده از آن

ansle

اگر شما هم از گیمرهای حرفه ای باشید دوست دارید که از محیط بازی و یا رکوردی که در بازی کسب کرده اید عکس بگیرید و آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. اما شما به چه طریقی می خواهید از محیط بازی خود عکس بگیرید؟ لابد با زدن کلید prtsc صفحه کلید یا نرم افزارهای جانبی می خواهید عکس بگیرید. اما خوب است بدانید که این کلید و یا نرم افزارهای جانبی دقت لازم را ندارند و عکس شما مانند بازی تان حرفه ای از آب در نخواهد آمد. به همین دلیل بهتر است که از تکنولوژی Nvidia Ansel استفاده کنید.

تکنولوژی Nvidia Ansel  چیست؟

تکنولوژی Nvidia Ansel شرکت انویدیا یک دوربین سه بعدی در اختیار گیمرها قرار می دهد که قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه را دارد. شما با استفاده از این دوربین می توانید از صحنه های بازی های مورد علاقه تان عکس بگیرید. رزولوشن این عکس ها ۶۱۴۴۰ در ۳۴۵۶۰ پیکسل است. اگر شما قصد دارید از این تکنولوژی برای بازی های مورد علاقه تان استفاده کنید بد نیست بدانید که این تکنولوژی در حال حاضر از برخی بازی ها پشتیبانی می کند. بنابراین شما باید اول مطمئن شوید که بازی تان قابلیت پشتیبانی از تکنولوژی Ansel انویدیا را دارد یا نه.

تکنولوژی Nvidia Ansel و نحوه استفاده از آن

در حال حاضر لیست بازی هایی که از این تکنولوژی پشتیبانی می کند به شرح زیر است که انویدیا تایید کرده است که در آینده به تعداد این بازی ها اضافه خواهد کرد:

 • Mass Effect: Andromeda
 • Ark: Survival Evolved
 • Dishonored 2
 • Conan Exiles
 • For Honor
 • Ghost Recon: Wildlands
 • Mirror’s Edge Catalyst
 • Obduction
 • Paragon
 • The Witcher 3: Wild Hunt
 • The Witness
 • War Thunder
 • Watch Dogs 2

علاوه بر یک بازی که از تکنولوژی Nvidia Ansel پشتیبانی می کند شما به کارت گرافیک Nvidia نیاز دارید که در فروشگاه پرسنتا کارت های گرافیکی که قابلیت پشتیبانی از تکنولوژی Nvidia Ansel را دارد ارائه می شود. اگر سیستم شما قدیمی است نگران نباشید چونکه تکنولوژی Ansel از کارت های گرافیکی انویدیا تا سری ۶ پشتیبانی می کند.

تکنولوژی Nvidia Ansel و نحوه استفاده از آن

نحوه استفاده از تکنولوژی Nvidia Ansel

اگر شما یکی از بازی هایی که از تکنولوژی Nvidia Ansel پشتیبانی می کند و یک کارت گرافیک سازگار داشته باشید می توانید از نرم افزار Nvidia Ansel برای گرفتن تصاویر هیجان انگیز استفاده کنید.

برای استفاده از Nvidia Ansel به منظور گرفتن عکس های حرفه ای در بازی های مورد علاقه تان ابتدا کلید های Alt+F2 را فشار دهید. وقتی که این کلیدها را فشار می دهید بازی به طور خودکار متوقف می شود و Ansel ظاهر می شود.

تکنولوژی Nvidia Ansel و نحوه استفاده از آن

با استفاده از ماوس و صفحه کلید می توانید زاویه مورد نظر خود را پیدا کنید. با استفاده از دکمه سمت چپ ماوس می توانید دوربین Ansel را اطراف صحنه بچرخانید. شما همچنین می توانید ارتفاع دوربین را با دکمه های Z و X کنترل کنید و برای حرکت سریعتر دکمه shift را فشار دهید.

تکنولوژی Nvidia Ansel و نحوه استفاده از آن

در منوی Camera & Capture شما می توانید چرخش و زمینه نمایش را برای دیدن بیشتر یا کمتر در عکس کلی تنظیم کنید و پرسپکتیوهای مختلف تصویر را به نمایش بگذارید. عکس هایی که زاویه های بزرگتری دارند برای گرفتن لنداسکپ ها مناسب تر هستند.

تکنولوژی Nvidia Ansel و نحوه استفاده از آن

هنگامی که زاویه مناسب را برای عکس گرفتن پیدا کردید وقت آن است که فیلتر مناسب را پیدا کنید.

شما می توانید برای فیلتر کردن عکس هایتان Filter را انتخاب کنید و از فیلترهای از پیش ساخته استفاده کنید. فیلتر Instagram-esque را انتخاب کنید. شما می توانید میزان شدت فیلتر را کم و زیاد کنید.

تکنولوژی Nvidia Ansel و نحوه استفاده از آن

بعد شما می توانید از طریق منوی Adjustments روشنایی، کنتراست و ظرافت عکس خود را تنظیم کنید.

تکنولوژی Nvidia Ansel و نحوه استفاده از آن

از طریق منوی FX شما می توانید قابلیت هایی مانند افزایش رنگ، اعمال فیلتر Sketch یا vignette را به عکس تان اضافه کنید.

تکنولوژی Nvidia Ansel و نحوه استفاده از آن

شما می توانید به منوی Camera & Capture برگردید و تصمیم بگیرید که می خواهید چگونه عکس تان را اکسپورت کنید. علاوه براینکه شما می توانید یک تصویر استاندارد را در رزولوشن فعلی اکسپورت کنید، Nvidia Ansel گزینه هایی مانند Super Resolution را برای اکسپورت عکس هایتان با حداقل ۴ کیلو را فراهم می کند.

به سادگی فرمت مورد نظر خود را انتخاب کنید و snap را در سمت چپ – پایین صفحه نمایش برای ذخیره عکس تان انتخاب کنید. نح حالا از برنامه خارج شوید و عکس برنامه مورد علاقه تان را با دیگران به اشتراک بگذارید.