مقایسه سیستم عامل های Mac OS Sierra و Windows 10

Windows10-macOS-Sierra

مقایسه سیستم عامل های Mac OS Sierra و Windows 10

مقایسه سیستم عامل های Mac OS Sierra و Windows 10

مک و پیسی, مایکروسافت و اپل , بدون شک این دو از قدیمی ترین رقیب های یکدیگر در دنیای تکنولوژی هستند و این رقابت یکی از دلایل اصلی رشد سیستم عامل ها و تکنولوژی های جدید بوده در ادامه با مقایسه این دو سیستم عامل محبوب در خدمت شما هستیم.

مقایسه ویژگی های سیستم عامل های ویندوز ۱۰ و مک

compare windows 10 and mac os sierra

Sierra نوآوری بزرگی را با خود در این زمینه همراه ندارد, ساختار اصلی تقریبا همان نسخه ی El Capitan می باشد اندکی تغییر در tab کردن پنجره ها مشهود است,همینطور آیکن جدیدی برای SIRI طراحی شده است. مک از گذشته به دلیل این طراحی ساده و زیبا محبوبیت زیادی کسب نموده و این بار نیز ترجیح داده که از ساختار قدیمی خود پیروی کند.ویندوز اما در این زمینه بهتر عمل کرده است.

در نگاه اول بسیار شبیه به Windows 8.1 می باشد اما در صفحه ی استارت دیگرخبری از آیکن های گیج کننده و برنامه هایی که به ندرت استفاده می کنید نیست.منوی استارت از برنامه هایی تشکیل شده که فی الواقع مفید هستند و باکس Cortana منشی الکترونیکی شما. همینطور ویندوز دارای بخشی برای تبلت ها و پشتیبانی از دستگاه های ۲در۱ می باشد که در Sierra شاهد آن نیستیم (به دلیل اینکه اپل سیستم عاملی جدا برای گوشی های موبایل خود استفاده می کند),ویندوز دارای پیشتیبانی برای کامپیوتر های مجهز به صفحه لمسی می باشد که میتواند لمس شخص را به نوشته ها تبدیل کند.

برنده این بخش از نظر نویسنده : Windows 10

Windows10 . macOS Sierra

مقایسه امنیت در سیستم عامل های ویندوز ۱۰ و مک

وقتی به موضوع امنیت نرم افزاری میرسیم مک بسیار خوش نام تر از ویندوز است,مک دارای سیستمی بسته تر و محدودیت بیشتری نسبت به ویندوز می باشد همینطور ویندوز دارای کاربران بیشتری نسبت به مک بوده و در نتیجه هکر ها و بدافزار نویس ها تمرکز بیشتری روی این سیستم عامل دارند,البته ساختار اصلی مک از روی سیستم عامل UNIX می باشد که به طور کلی دارای امنیت خوبی بوده است.

حریم خصوصی

در بحث حریم خصوصی بازهم مک دست بالاتر را گرفته و با حفظ اطلاعات شما و همگام سازی آنان بر روی فضای ابری شما از آن به خوبی نگه داری میکند,ویندوز نیز دارای این قابلیت می باشد اما با استناد به مشکلات امنیتی که هکرها برای Windows 10 ایجاد کردند و همینطور گفته های مایکروسافت مبنی بر اینکه اگر از لحاظ قانونی اقدام شود مایکروسافت اطلاعات شخصی کاربر یا کاربران متهم را در اختیار نیرو های امنیتی قرار می دهد امتیاز مثبتی محسوب نمی شود.و از طرفی زیر بار نرفتن اپل برای دادن اطلاعات حساب های کاربرانش به FBI که متهم بودند به خوش نامی این کمپانی کمک میکند.

برنده این بخش از نظر نویسنده : Mac OS Sierra

Windows10 . macOS Sierra

مقایسه گیمینگ سیستم عامل های ویندوز ۱۰ و مک

گیمینگ در مک امروزه بسیار بهتر از گذشته می باشد و دیگر از مشکلاتی که قبلا با آن همراه بود خبری نیست(پورت های بد,تعداد کم بازی ها,سازگار نبودن بازی ها(. حال تقریبا تمام مک ها میتوانند بازی هایی که روی ویندوز می باشد را اجرا کنند,و حالا Metal API کار تولید کنندگان بازی ها را بسیار آسان تر کرده(Metal API برنامه ای شبیه به Open GL و Direct X می باشد که کارش بهتر کردن و سازگاری بیشتر سخت افزار و نرم افزار اللخصوص بازی ها می باشد این ویژگی در گوشی های اپل امروزی نیز وجود دارد),اما با تمام این نکات مثبت ویندوزهمچنان سیستم عامل برتر این بخش است,تعداد بالا ی سخت افزار های سازگار و همینطور تعداد بیشتر بازی ها,برخورداری از ساختار جدید Direct X 12 همه و همه  Windows 10 را برنده ی این بخش می کنند.ویندوز و اکس باکس روز به روز در حال نزدیکتر شدن به یک دیگر هستند و مایکروسافت با عناوینی Cross-Platform در حال جهانی کردن کنسول خود و پی سی می باشد, به راستی که مایکروسافت به راحتی از کنار گیمر ها نمی گذرد.

در مقایسه سیستم عامل های Mac OS Sierra و Windows 10  برنده از نظر نویسنده :  Windows 10 

Windows10 . macOS Sierra

مقایسه منشی الکترونیکی شما در سیستم عامل های ویندوز ۱۰ و مک

هردو سیستم عامل دارای این قابلیت می باشند, Cortana در ویندوز و  SIRI در مک.کورتانا هم به صورت صوتی و هم نوشتاری دستور را دریافت میکند در حالی که سیری فقط به صورت صوتی دستور را میپذیرد.هم سیری و هم کورتانا دارای مشکلات متعددی در جستجوی فایل ها و برنامه ها هستند اما به طور کلی سیری با توجه به تجربه بیشتر اپل در این زمینه و استفاده آن در گوشی های هوشمندش از قدرت بهتری در جستجو داخلی برخوردار است و کورتانا از دیتابیس بزرگتری برای سرچ وب.

در مقایسه سیستم عامل های Mac OS Sierra و Windows 10 برنده از نظر نویسنده : MacOS Sierra 

Windows10 . macOS Sierra

مقایسه سخت افزارهای مورد نیاز در سیستم عامل های ویندوز ۱۰ و مک

مثل همیشه Sierra فقط بر روی کامپیوترهای مک قابل اجرا می باشد و مشخصا بر روی نسخه هایی که بعد از سال ۲۰۱۰ میلادی عرضه شده اند,در همین حال Windows 10 تقریبا بر روی هر سیستمی قابل اجرا است:

سیستم مورد نیاز ویندوز:

  • CPU : 1GHz or faster
  • RAM : 1GB for 32-bit, 2GB for 64-bit
  • HDD: 20 GB Free disk space
  • ۸۰۰ x 600 screen resolution or higher. DirectX 9.0 graphic card

سیستم های مک با قابلیت اجرای Sierra :

  • MacBook Air 2010 or later

  • MacBook Pro 2010 or later

  • Mac mini 2010 or later

  • Mac Pro 2010 or later

  • iMac late 2009 or later

  • MacBook late 2009 or later

در مقایسه سیستم عامل های Mac OS Sierra و Windows 10 برنده از نظر نویسنده : Windows 10

سخن پایانی :

اگر انتخاب شما برای قدرت بیشتر وگیمینگ و محیط کاربری آشنا تر و شخصی سازی است ویندوز بهترین انتخاب برای شماست.مک برای استفاده بلند مدت بسیار بهتر از ویندوز است در بحث قدرت سخت افزاری مک ضعیف تر از پی سی ها عمل می کند و در همین حال قیمت بیشتری نیز دارد, اگر برای انجام کارهای روزانه و یا کار های شرکتی به دنبال سیستم مناسب هستید مک انتخاب بهتری است.