بهترین کارت های گرافیک برای واقعیت مجازی یا VR از AMD تا Nvidia

بهترین کارت های گرافیک برای واقعیت مجازی یا VR از AMD تا Nvidia

با افزایش تعداد کارت های گرافیک VR در بازار انتخاب بهترین کارت های گرافیک برای واقعیت مجازی یا VR کار سختی است. برای انتخاب بهترین کارت های گرافیک VR شما باید به هزینه و نیازهای VR خود توجه داشته باشید. در پست امروز فروشگاه پرسنتا ما بهترین کارت های گرافیک را برای هدست HTC Vive  و Oculus Rift معرفی خواهیم کرد.

بهترین کارت های گرافیک برای واقعیت مجازی یا VR از AMD تا Nvidia

Best graphics cards for VR from Amd and Nvidia you can buy now

واقعیت مجازی فناوری است که در آن محیطی مجازی در جلوی چشمان کاربر قرار میگیرد و براساس حرکت سر و بدن آن محیط مجازی تعامل برقرار می کند. به عبارت دیگر هنگامی که یک فرد هدست واقعیت مجازی را بر روی سر خود نصب می کند، در جلوی چشمان خود محیطی را مشاهده می کند که براساس تغییر موقعیت بدنش تغییر می کند و ذهن انسان پس از مدتی می پذیرد که در یک محیط واقعی قرار گرفته است.

بهترین کارت های گرافیک برای واقعیت مجازی - http://persenta.com

یک محیط واقعیت مجازی در هدست واقعیت مجازی توسط اپلیکیشن های اختصاصی آن به وجود می آید. برخی از این محیط ها بصورت گرافیک رایانه ای و سه بعدی هستند و برخی دیگر نیز ویدئوها یا تصاویری ۳۶۰ درجه از محیط های واقعی هستند که از قبل فیلمبرداری شده اند. با این قابلیت فناوری واقعیت مجازی می‌توان این امکان را فراهم کرد تا افراد بتوانند از امکانات و مکان شما به خوبی دیدن کنند. واقعیت مجازی حالا به یک حقیقت برای کاربران PC  تبدیل شده اما برای این که بتوانید از تمامی امکانات آن استفاده کنید به یک  کارت گرافیک مناسب نیاز دارید.

در ادامه با معرفی بهترین کارت های گرافیک برای واقعیت مجازی با ما همراه باشید.

۱- کارت گرافیک AMD RX 480

اگر شما یک مبتدی هستید و می خواهید واقعیت مجازی را تجربه کنید، کارت گرافیک AMD RX 480 یکی از ارزانترین کارت های گرافیک است که برای VR در دسترس است. AMD RX 480 به صورت ۴ گیگی و ۸ گیگی ارائه می شود. اگر چه این کارت گرافیک برای بازی های VR محدودیت هایی دارد اما مطمئنا بهترین قیمت را دارد.

کارت گرافیک ROG Strix Radeon RX 480 OC edition  و کارت گرافیک ROG Strix Radeon RX 480 که با استفاده از فناوری Aura RGB به شما امکان شخصی سازی سیستم گیمینگ خود را داده و پورت های HDMI سازگار با فناوری واقعیت مجازی به شما امکان تجربه ای بی نظیر از تکنولوژی VR را میدهند در این دسته قرار می گیرند  و در فروشگاه پرسنتا عرضه می شود.

بهترین کارت های گرافیک برای واقعیت مجازی - http://persenta.com

۲- کارت گرافیک AMD Radeon RX 580

کارت گرافیک AMD Radeon RX 580 دارای نرخ کلاک بالاتری است که در مقایسه با AMD RX 480 عملکرد بالاتری دارد. نسخه ۴ گیگی این کارت گرافیک با قیمت ۲۰۰ دلار شروع می شود.

کارت گرافیک ایسوس ROG Strix Radeon RX 580 OC edition 8GB GDDR5 در این دسته قرار می گیرد و در فروشگاه پرسنتا عرضه می شود. با استفاده از فناوری نورپردازی AURA RGB می توانید استایل گیمینگ خود را شخصی سازی کنید و با استفاده از پورت های HDMI سازگار با هدست های واقعیت مجازی (VR) از تجربه ای بی نظیر لذت ببرید.

بهترین کارت های گرافیک برای واقعیت مجازی - http://persenta.com

۳- کارت گرافیک Nvidia Geforce GTX 1060

کارت گرافیک GTX 1060 که توسط Nvidia ارائه شده است برای کاربرانی که قصد دارند واقعیت مجازی معمولی را تجربه کنند مناسب است. با این کارت گرافیک شما نمی توانید تغییرات و اثرات پیچیده واقعیت مجازی را تجربه کنید. قدرت پاسکال NVIDIA کارت گرافیک GTX 1060 عملکردی عالی برای کاربران واقعیت مجازی فراهم می کند.

کارت گرافیک گیمینگ MSI مدل GeForce GTX 1060 GAMING+ 6G ، کارت گرافیک گیمینگ MSI مدل GeForce GTX 1060 GAMING X+ 6G و  کارت گرافیک MSI GeForce GTX 1060 GAMING 3G که از معماری پاسکال ساخته شده اند تا نیازهای نمایشگرهای نسل بعدی از جمله مانیتورهای چندگانه و دارای رزولوشن فوق العاده بالا را برآورده سازند در این دسته قرار دارند و در فروشگاه پرسنتا عرضه می شود. فن آوری NVIDIA GameWorks بکار رفته در این کارت گرافیک ها تجربیات سینمایی و گیم پلی راحت را فراهم می آورد. همچنین ثبت تصاویر ۳۶۰ درجه (حتی در حالت واقعیت مجازی) نیز از قابلیتهای منحصربفرد و نوین معماری پاسکال محسوب میشود.

بهترین کارت های گرافیک برای واقعیت مجازی - http://persenta.com

۴- کارت گرافیک Nvidia Geforce GTX 1070

کارت گرافیک GTX 1070 از پیشرفته ترین فناوری های NVIDIA ساخته شده است. این کارت گرافیک عملکرد خوبی را برای تجربه همه جانبه واقعیت مجازی ارائه می دهد. در نتیجه این کارت گرافیک به یک ورودی قابل قبول در لیست بهترین کارت گرافیک های واقعیت مجازی تبدیل شده است. این کارت گرافیک این امکان را به شما می دهد که از قیمت های بالای کارتهای گرافیک ۱۰۸۰ و تیتان فرار کنید بدون اینکه عملکردتان را از دست بدهید.

کارت گرافیک گیمینگ MSI مدل GeForce GTX 1070 GAMING X 8G ، کارت گرافیک گیگابایت AORUS GeForce® GTX 1070 8G و همچنین کارت گرافیک گیگابایت GeForce® GTX 1070 Xtreme Gaming 8G در این دسته قرار می گیرند  و در فروشگاه پرسنتا عرضه می شود.

بهترین کارت های گرافیک برای واقعیت مجازی - http://persenta.com

۵- کارت گرافیک Nvidia GeForce GTX 1080

بهترین کارت گرافیکی که شما می توانید برای واقعیت مجازی انتخاب کنید کارت گرافیک Nvidia GeForce GTX 1080 است. کارت گرافیک ۱۰۸۰ که مبتنی بر GP104 است دارای ۱۶۰ واحد تکستچر، ۲۵۶۰ هسته CUDA و ۸ گیگ GDDR5X در ۲۵۶ بیت باس است. این تنها کارت گرافیک برای ۱۸۰ W TDP است. GTX 1080  عملکرد فوق العاده با تجربیات بازی قدرتمند را ارائه می دهد. GTX 1080 توسط معماری جدید پاسکال NVIDIA طراحی شده است.

کارت گرافیک گیمینگ MSI مدل GeForce GTX 1080 GAMING 8G و کارت گرافیک گیمینگ MSI مدل GeForce GTX 1080 GAMING X 8G در این دسته قرار می گیرند و در فروشگاه پرسنتا عرضه می شود.

بهترین کارت های گرافیک برای واقعیت مجازی - http://persenta.com

بهترین کارت های گرافیک برای واقعیت مجازی

۶- کارت گرافیک Nvidia GeForce GTX 1080Ti

با کارت گرافیک NVIDIA GTX 1080Ti  شما می توانید به طور کامل واقعیت مجازی را تجربه کنید. شما می توانید با نسل ۱۱ حافظه های GDDR5X، ۱۱ گیگ فریم بافر بازی های هیجان انگیز را تجربه کنید.

کارت گرافیک گیمینگ MSI مدل GeForce GTX 1080 Ti GAMING X 11G، کارت گرافیک گیمینگ MSI مدل GeForce GTX 1080 Ti GAMING X TRIO و کارت گرافیک گیگابایت AORUS GeForce GTX 1080 Ti Waterforce WB Xtreme Edition 11G در این دسته قرار می گیرند و در فروشگاه پرسنتا عرضه می شود.

بهترین کارت های گرافیک برای واقعیت مجازی - http://persenta.com

در لینک هایی که در هر دسته قرار گرفته است تمام جزئیات کارت گرافیک بیان شده است که در صورت تمایل می توانید به هر کدام از لینک هایی که می خواهید وارد شوید و اطلاعات را مطالعه فرمایید.