راهنمای خرید کیبورد برای گیمینگ، موسیقی، کار و غیره

راهنمای خرید کیبورد برای گیمینگ، موسیقی، کار و غیره

راهنمای خرید کیبورد برای گیمینگ، موسیقی، کار و غیره

Buying a Keyboard: For Work, Play, and Everything in Between

یکی از قطعاتی که هنگام خرید یک کامپیوتر دسکتاپ باید بدان توجه داشته باشید صفحه کلید یا کیبورد است. صفحه کلید به عنوان دستگاه ورودی عمل می کند که شما با فشار دادن کلید یا کلیدهای بخصوص، به کامپیوتر عملیاتی که نیاز دارید را انتقال می دهید. انواع مختلفی از صفحه کلیدها در بازار وجود دارد که تجارب کاربری مختلفی را ارائه می دهند.

شما هنگام خرید کیبورد باید به جدول مشخصاتش دقت کنید و بررسی کنید که کیبوردی که قصد خریدش را دارید دارای چه قابلیت هایی است. به طور مثال کیبوردهایی که دارای نور پس زمینه هستند به شما کمک می کنند که در تاریکی اتاق راحت کار تایپ خود را انجام دهید و یا بازی کنید. در جواب به پاسخ کیبورد چی بخرم؟ در این مقاله فروشگاه پرسنتا نحوه خرید کیبورد خوب و مناسب برای کار و بازی و غیره را به شما آموزش خواهد داد.

راهنمای خرید کیبورد کامپیوتر

یکی از جنبه هایی که اغلب از خرید کامپیوترها یا سخت افزار کامپیوتر استفاده می شود، می تواند در زمینه “صفحه کلید” یافت شود. در حالی که اکثر مردم انواع مختلفی از صفحه کلید را استفاده کرده اند و ممکن است تنظیمات مربوط به مشخصات صفحه کلید را تعیین نکرده باشند – حتی در صفحه کلید خود – صفحه کلید شما هنوز هم فرم اصلی ورودی شما است و می تواند تاثیر بزرگی و قابل توجهی بر تجربه کاربری شما داشته باشد. به عنوان مثال، بسیاری از صفحه کلید هایی که مردم استفاده می کنند، گنبد لاستیکی است. در حالی که این امر تفاوت زیادی در نحوه عملکرد صفحه کلید و احساس شما دارد، اکثر مردم نمیدانند این اصطلاح چه معنی دارد.

کیبورد مکانیکی یا سوئیچی؟

به طور کلی دو نوع مختلف از کیبورد ها در بازار وجود دارد: 1) کیبورد مکانیکی و 2) کیبورد سوئیچی rubber dome

از مزایای کیبورد مکانیکی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کیبوردهای مکانیکی برای ارسال اطلاعات به کامپیوتر به فشار کمتری احتیاج دارند. این ویژگی برای افرادی که زمان زیادی را صرف تایپ کردن و یا بازی می کنند فوق العاده است چونکه کمک می کند تا کاربران به سرعت و به دقت اطلاعات و داده های خود را وارد کنند. کاربران هنگام تایپ با این نوع کیبوردها احساس راحتی دارند و صدای کلیدها به کاربر این اطمینان را می دهد که کلیدی فشرده شده است.

از معایب کیبورد مکانیکی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کیبوردهای مکانیکی گرانتر و سنگین تر هستند. علاوه براین صفحه کلیدهای مکانیکی خیلی راحت توسط اشعه ها آسیب می بینند و از کار می افتند. صفحه کلیدهای مکانیکی دارای صدای بیشتری است و برای استفاده در جاهایی مانند اتاق خواب مناسب نیست.

صفحه کلید مکانیکی به طور کلی توسط علاقندان به بازی های رایانه ای و علاقمندان به کیفیت ساخت و فیدبک لمسی استفاده می شود. با این حال این نوع کیبوردها هنوز هم بسیار گران هستند و نسبت به همتایان خود به راحتی آسیب می بینند.

کیبورد مکانیکیکیبورد مکانیکی

از مزایای صفحه کلیدهای rubber dome می توان به قیمت ارزان و خوب، سبک تر بودن، کوچکتر بودن آن اشاره کرد. علاوه بر این، احتمال خرابی این نوع کیبوردها کمتر است و نسبت به کیبوردهای مکانیکی صدای کمتری ایجاد می کند. از معایب کیبوردهای rubber dome می توان به دقت و فیدبک کمتر، ضعیف شدن عملکرد در طول زمان اشاره کرد که در طول زمان باید این نوع کیبوردها تعویض شوند. اگر شما جزء کاربرانی هستید که سه بار در هفته ایمیل خود را چک می کنید و زیاد کار تایپ ندارید نیازی به کیبوردهای مکانیکی و صرف هزینه بیشتر ندارید.

ارگونومیک بودن صفحه کلید

صرف نظر از مشخصات فنی، ارگونومی بودن یکی دیگر از عوامل بسیار مهمی است که در هنگام خرید کیبورد باید بدان توجه داشته باشید. صفحه کلیدهای rubber dome در اینجا بسیار کاربردی هستند. صفحه کلیدهای غیرمکانیکی که به طور قابل توجهی کوچکتر هستند به سازندگان و تولیدکنندگان این اجازه را می دهد تا ویژگی های خاص و ارگونومی را به صفحه کلیدهای تولید شده خود اضافه کنند که کیفیت کار کاربران را تضمین می کند.

ارگونومیک بودن صفحه کلید

صفحه کلیدهای ارگونومی به طور معمول دارای یک طرح منحنی است و یک پد برای گذاشتن مچ دست دارد تا کاربر بتواند برای مدت زمان طولانی تایپ کند و به مچ دستش فشار وارد نشود. مشکلی که صفحه کلیدهای مکانیکی دارند این است که بسیاری از آنها راحت نیستند و به طور کلی جایگاهی برای استراحت مچ دست وجود ندارد و این باعث می شود تا استفاده طولانی مدت کیبوردها ناخوشایند باشد. به همین دلیل کاربران تمایل دارند که راحتی بیشتری را تجربه کنند.

کلیدهای ماکرو، چند سانه ای و سایر کلیدهای خاص

هنگام خرید یک کیبورد شما ممکن است علاوه بر کلیدهای معمول، کلیدهای اضافه ای را مشاهده کنید. این کلیدها معمولا کلیدهای ماکرو و یا چند رسانه ای هستند. به تصویر زیر دقت کنید، کلیدهایی که بالای کلیدهای تابعی F1 تا F12 هستند را کلیدهای ماکرو می نامند. گیمرها به این کلیدها بسیار علاقه دارند چونکه با فشار دادن یک کلید عملیاتی که مد نظر دارند را انجام می دهند.

کلیدهای ماکرو، چند سانه ای و سایر کلیدهای خاص

کلیدهای چند رسانه ای برای کنترل رسانه های استفاده می شوند به طور مثال شما می توانید با فشاردادن دکمه Pause پخش فیلم یا موسیقی را متوقف کنید. برخی کلیدهای اضافی برای خاموش کردن و ریستارت کردن سیستم نیز در برخی از کیبوردها وجود دارد این در حالی است که این کلیدها در کیبوردهای لپ تاپ محدود شده اند. شما باید هنگام خرید کیبورد به کلیدهای ماکرو و رسانه ای توجه داشته باشید. اگر شما از کلیدهای ماکرو و رسانه ای زیاد استفاده نمی کنید می توانید از این فاکتور صرف نظر کنید.

سایر ویژگی های خاص rollover N key، پورت ها و غیره

گزینه N-Key Rollover به این معناست که شما می توانید به صورت همزمان 6 کلید را فشار دهید که در بازی های آنلاینی که نیاز به فشاردادن چند کلید دارید بسیار کاربردی است. در برخی از کیبوردها شما شاهد خروجی هدفون، پوت USB و غیره هستید. مسلما این نوع قابلیت ها به شما این امکان را می دهد تا دستگاه هایی را به کیبورد خود وصل کنید به طور مثال شما به جای اینکه ماوس را به پورت USB کیس تان وصل کنید می توانید آن را به کیبورد خود وصل کنید و یا اینکه گوشی، میکروفون و غیره را به کیبورد خود وصل کنید.

سایر ویژگی های خاص rollover N key، پورت ها و غیره

کیبورد سیم دار یا بدون سیم؟

اگر شما قصد دارید برای بازی کردن یک کیبورد بخرید بهتر است از کیبوردهای سیم دار استفاده کنید ونکه نسبت به کیبوردهای وایرلس یا بیسیم سرعت بیشتری دارند. پس اگر شما کاربری هستید که کیبورد خود را جابه جا نمی کنید و سرعت برایتان مهم است و حوصله باتری عوض کردن ها مداوم را ندارید یک کیبورد کابل دار برای شما مناسب تر می باشد.

کیبورد سیم دار یا بدون سیم؟

کیبورد با نورپس زمینه یا بدون نور پس زمینه؟

کاربران یا گیمرهایی که حتی در شب دست از کار و بازی برنمی دارند بهتر است از کیبوردهایی که دارای نور پس زمینه هستند استفاده کنند. این قابلیت در کیبوردهای دسکتاپ و لپ تاپ وجود دارد و بسته به نوع دستگاه شا می توانید این نور پس زمینه را تنظیم کنید.

کیبورد با نورپس زمینه یا بدون نور پس زمینه؟حال با فاکتورهای مهم خرید صفحه کلید آشنا شدید می توانید از کیبوردهای فروشگاه پرسنتا بازدید کنید و یکی از بهترین آنها را برای خود انتخاب کنید.