با هدست های واقعیت ترکیبی ویندوز چه کارهایی می توانیم انجام دهیم؟

everything-you-can-do-windows-mixed-reality

شاید شما یک هدست واقعیت ترکیبی ویندوز را انتخاب کرده باشید ولی دقیقا ندانید که با این هدست ها چه کارهایی می توانید انجام دهید. بیایید با هم به سوال با هدست های واقعیت ترکیبی ویندوز چه کارهایی می توانیم انجام دهیم؟ پاسخ دهیم.

با هدست های واقعیت ترکیبی ویندوز چه کارهایی می توانیم انجام دهیم؟

Here’s everything you can do in Windows Mixed Reality right now

متخصص فنی مایکروسافت Alex Kipman در اوائل ماه اکتبر در مورد رویداد واقعیت ترکیبی ویندوز یا Windows Mixed Reality (WMR) سخنرانی کرد و در مورد انقلاب محاسباتی که در راه است توضیح داد. این در حالی است که ما هنوز دنیای مجازی خالص را تجربه نکرده ایم. مایکروسافت برای انقلاب در پلت فرم واقعیت ترکیبی ویندوز با شرکت های دیگر همکاری کرده و ما اخیرا شاهد هدست های واقعیت ترکیبی ایسر، دل، اچ پی، لنوو و جدیدا سامسونگ هستیم. اگر قصد دارید یک هدست واقعیت مجازی را خریداری کنید پیشنهاد می کنیم پست بهترین هدست های واقعیت مجازی سال ۲۰۱۸ را مطالعه بفرمایید.

زندگی در یک دنیای مجازی

احتمالا اولی چیزی که هنگام پوشیدن هدست ها (هدست های واقعیت ترکیبی) می بینید (البته بعد از انجام تنظیمات) منطقه زندگی تان است که به آن Cliff House می گویند. این منطقه در حال حاضر شامل تعدادی از آبجکت های سه بعدی عالی است و شما می توانید با استفاده از برنامه Holograms  که یک برنامه رایگان است آبجکت های بیشتری را اضافه کنید.

هدست های واقعیت ترکیبی ویندوز

شما متوجه خواهید شد که بسیاری از صفحه نمایش ها در حال حاضردر دیوار های خانه قرار داده شده اند که شما می توانید این صفحه نمایش ها را سفارشی سازی و اضافه کنید. با استفاده از منوی دسترسی سریع ( که با فشاردادن دکمه ایکس باکس در دسته بازی یا کلید ویندوز صفحه کلید یا دکمه منوی چپ کنترلرحرکت تان فعال می شود) شما می توانید برنامه های UWP  را در هر نقطه از خانه و در قالب یک صفحه نمایش قرار دهید. تا زمانی که شما نیاز به این صفحه نمایش ها دارید صفحه نمایش در آنجا باقی خواهد ماند. که استفاده از این صفحه نمایش ها شما را به دنیای مجازی دیگر و تجارب کامل سه بعدی منتقل خواهد کرد.

مایکروسافت اخیرا واقعیت مجازی Altspace را به ارمغان آورده است و تیمی را برای ساخت برنامه اجتماعی بسیار جذاب تاسیس کرد تا روی ویژگی های واقعیت ترکیبی ویندوز کار کنند.

هدست های واقعیت ترکیبی ویندوز

برنامه های رایگانی مانند vTime وجود دارند که به شما اجازه می دهد تا با سایر دوستانتان (در دنیای مجازی که خودتان انتخاب کرده اید) ارتباط برقرار کنید. شما می توانید آواتار ایجاد کنید، از ژست های مجازی برای مطرح کردن خودتان استفاده کنید و شروع به اضافه کردن افراد به لیست دوستانتان کنید. اگر دوست دارید عکس های 360 درجه بگیرید شما می توانید عکس ها را در برنامه vTime ایمپورت کنید و آنها را به دیگران نشان دهید.

سفر به دور دنیا

یکی از بخش های هیجان انگیز هدست های واقعیت ترکیبی ویندوز این است که شما می توانید بدون اینکه خانه خود را ترک کنید مله های دور افتاده را ببینید. با استفاده از برنامه های رایگانی مانند HoloTour شما می توانید آزادانه در مکان هایی مانند ماچو پیکو و رم حرکت کنید و با مناظر هولوگرافی و ویدیوهای 360 درجه تعامل داشته باشید. در کنار راه، راهنمای تور Melissa چیزهایی را که می توانید ببینید را توضیح می دهد. بنابراین می توانید مطمئن باشید که چیزی را از دست نداده اید. بدون شک در آینده ای نزدیک مکان های بیشتری برای سفر و بازدید وجود خواهد داشت، چونکه HoloTour تنها یک مقدمه برای کوله پشتی مجازی است.

هدست های واقعیت ترکیبی ویندوز

دیدن فیلم های 360 درجه و سه بعدی

هدست های واقعیت ترکیبی

ویدیوهای سه بعدی و 360 درجه چیزی است که باید واقعا تجربه کنید. شما اساس می کنید که در وسط نمایش قرار دارید و پیام رسانه غالبا بسیار واضح به نظر می رسد. در حال حاضر برنامه های مختلفی وجود دارند که جاوی محتوای واقعیت مجازی هستند. برنامه های کاربردی مانند Inception, Jaunt, Littlstar و RYOT بش هایی از محیط زیست، جنگ، فرهنگ و سرگرمی را به نمایش می گذارند. Hulu حتی با یک برنامه جدید واقعیت مجازی همراه شده است که تمام محتواهایش را در یک صفحه نمایش عظیم ارائه می دهد

اگر دوست دارید موسیقی و ورزش زنده را تجربه کنید برنامه NextVR را بررسی کنید. این برنامه رویدادها را با فرمت 360 درجه کامل ارائه می دهد. برنامه SLIVER.tv یک روش عالی برای تماشای مسابقات مورد علاقه شما است. برنامه Movies & TV Windows 10 همچنین با واقعیت ترکیبی ویندوز کار می کند  و شما می توانید بدون مشکل محتوای 360 را پخش کنید. اگر می خواهید خیلی راحت بنشینید و فیلم های دو بعدی یا نمایش های تلویزیونی مورد علاقه خود را روی صفحه نمایش مشاهده کنید این یک برنامه را انتخاب کنید.

هدست های واقعیت ترکیبی ویندوز

تجربیات منحصر به فرد تنها در واقعیت مجازی پیدا می شود

با ظهور واقعیت مجازی شکل جدیدی از سرگرمی ها به وجود آمده اند.  واقعیت مجازی تجربیات تعاملی گاهی اوقات آموزشی، گاهی هیجانی و گاهی متحرک را فراهم می کند. آنها غالبا یک دید کلی به دنیا ارائه می دهند مثل Halo Recruit و Ghostbusters VR یا به مکان هایی دست پیدا خواهید کرد که هیچ انسانی در آن وجود ندارد مثل theBlu. یا در برنامه هایی مانند MoveStudio شما می توانید به یک دنیای هنری وارد شوید

هدست های واقعیت ترکیبی ویندوز

کاربرد هدست های واقعیت مجازی در طراحی

در ویدیوی زیر شما می توانید یکی از کاربردهای هدست واقعیت مجازی را مشاهده بفرمایید.

بازی های ویدیویی که هرگز تجربه نکرده اید

با انتشار واقعیت ترکیبی ویندوز تعدادی از بازی هایی که کاربران Vive و Rift دوست داشتند ساخته شد. در اینجا ما انواع مختلف بازی های تیراندای، پازل، سیاه چال و … را در اینجا جمع آوری کرده ایم. این بازی ها یک تجربه  واقعیت مجازی  کامل را در اختیار شما قرار می دهد. اگر شما بازی گلف می کنید باید با کنترلر خود اینکار را انجام دهید، اگر قصد عکس گرفتن دارید هر دو کنترلر را در تیررس قرار دهید.

هدست های واقعیت ترکیبی ویندوز

فراموش نکنید که شما می توانید از گیم هایی که در کامپیوتر خود بازی کرده اید و یا بازی های آنلاین ایکس باکس در واقعیت مجازی خود استفاده کنید و از آنها لذت ببرید.