آموزش نحوه استخراج اتریوم (Ethereum) در ویندوز 64 بیتی

آموزش نحوه استخراج اتریوم (Ethereum) در ویندوز 64 بیتی

امروز در فروشگاه پرسنتا قصد داریم در مورد نحوه استخراج اتریوم (Ethereum) روی پردازنده (CPU) و پردازنده کارت گرافیک (GPU) در سیستم عامل ویندوز 64 بیتی را به شما آموزش دهیم. برای آموزش امروز شما نیاز به دانلود 2 برنامه دارید و به یک پردازنده کارت گرافیک که بیشتر از 1 گیگ حافظه داشته باشد نیاز دارید.

چگونه با استفاده از یک کامپیوتر ویندوزی ماینینگ اتریوم انجام دهیم؟

How to mine Ethereum on a Windows PC?

قبلا در پست تمام آنچه که باید در مورد بیتکوین (Bitcoin) بدانید- قسمت چهارم توضیح دادیم که چرا ما از GPU به جای CPU استفاده می کنیم. در صورت تمایل می توانید این پست را مطالعه فرمایید. آموزش امروز فروشگاه پرسنتا از دو قسمت تشکیل می شود در قسمت اول ما برنامه geth را دانلود می کنیم. با این برنامه ما می توانیم بلوک چین (blockchain) را دانلود کنیم و آدرس مان را بسازیم. در مرحله دوم نحوه استخراج اتریم با استفاده از برنامه Ethminer را توضیح خواهیم داد.

دانلود برنامه geth برای همگام سازی blockchain و ساخت آدرس در شبکه اتریوم

اول از این لینک برنامه geth را دانلود کنید. geth یک برنامه است که با شبکه اتریوم ارتباط دارد و به عنوان یک رله مابین کامپیوتر، سخت افزار و بقیه کامپیوتر های شبکه اتریوم عمل می کند.

استخراج اتریوم- http://persenta.com

وقتی که برنامه دانلود شد آن را از حالت فشرده خارج کنید و به یکی از درایوهای خود انتقال دهید. برای اینکه بقیه مراحل آموزش امروز را ساده تر انجام دهیم ما این برنامه را در درایو C قرار می دهیم.

استخراج اتریوم- http://persenta.com

حالا باید این برنامه را از طریق cmd اجرا کنیم. در قسمت جستجوی ویندوز عبارت cmd را تایپ کنید و روی نتیجه کلیک کنید.

استخراج اتریوم- http://persenta.com

وقتی که cmd را باز کردید خط C:\Users\Username>  را خواهید دید. حلا دستور cd / را وارد کنید. حالا باید یک اکانت جدید ایجاد کنیم. برای این کار دستور C:\>geth account new را وارد می کنیم.

استخراج اتریوم- http://persenta.com

کلمه عبور

بعد از انجام این کار از شما خواسته می شود یک کلمه عبور را وارد کنید. کلمه عبور خود را به دقت تایپ کنید. بعد از اینکه رمز را وارد کردید برای تایید باید بار دیگر کلمه عبور را وارد کنید.

شروع ارتباط

حالا شما باید به برنامه Geth بگویید که ارتباط را با بقیه شبکه اتریوم شروع کند. برای اینکار geth –rpc را تایپ کنید که کلا خط دستور شما باید به شکل C:\>geth –rpc باشد. حالا کلید اینتر را فشار دهید. حالا باید blockchain برای اتریوم شروع به دانلود کند. در این نقطه شما با بقیه شبکه اتریوم سینک ( همگام) می شوید. مدت زمان این کار بستگی به سرعت اینترنت شما و اندازه blockchain دارد که می تواند مابین 20 دقیقه تا چند ساعت باشد.

 

استخراج اتریوم- http://persenta.com

تنظیمات فایروال

برخی از اوقات فایروال این فرایند را بلوک می کند فقط روی allow access کلیک کنید. Cmd را به صورت باز نگه دارید تا فرایند در پس زمینه اجرا شود. بعد از ایم که blockchain سینک شد می توانید فرایند استخراج را شروع کنید. اما قبل از ان نمی توانید.  برای استخراج اتریوم شما باید دستور geth –rpc –support-dao-fork را وارد کنید. در استخراج اتریوم کلاسیک باید دستور geth –rpc –oppose-dao-fork را وارد کنید.

نصب برنامه استخراج اتریوم

حالا ما به برنامه Ethminer احتیاج داریم. از این لینک این برنامه را دانلود کنید. با استفاده از این برنامه GPU یا CPU شما الگوریتم هش را اجرا می کند. برنامه را دانلود و بعد نصب کنید. اگر باز هم فایروال گیر داد روی allow کلیک کلیک کنید تا برنامه نصب شود.

استخراج اتریوم- http://persenta.com

حالا یک بار دیگر cmd را باز کنید. توجه داشته باشید که نباید پنجره cmd که قبلا باز کرده اید را ببندید.

استخراج اتریوم- http://persenta.com

حالا مانند تصویر زیر دستور cd / را وارد می کنیم . بعد دستور C:/> cd “Program Files” را وارد می کنیم تا وارد پوشه پروگرام فایل درایو سی شویم. حالا دستور C:\Program Files>cd cpp-ethereum را وارد می کنیم و اینتر می زنیم. حالا خط فرمان به صورت C:\Program Files\cpp-ethereum> در خواهد آمد.

استخراج اتریوم- http://persenta.com

استخراج اتریوم با GPU

برای استخراج اتریوم با GPU دستور ethminer -G  را وارد کنید و اینتر را فشار دهید. حالا یک فایل DAG شروع به دانلود می کند که 10 دقیقه زمان می برد. بعد از دانلود این فایل استخراج با پردازنده کارت گرافیک شروع می شود.

اگر در حین انجام این کار با مشکل کافی نبودن حافظه مواجه شدید می توانید از CPU تان استفاده کنید و یا اینکه باید یک کارت گرافیک جدید خریداری کنید. شما می توانید کارت های گرافیک فروشگاه پرسنتا را اینجا ببینید. اگر قصد دارید این فرایند را کنسل کنید می توانید کلیدهای ctrl+c را انتخاب کنید. اما اگر می خواهید با CPU فرایند ماینینگ را ادامه دهید مراحل زیر را انجام دهید.

استخراج اتریوم- http://persenta.com

 

استخراج اتریوم با  CPU

برای استخراج اتریوم با CPU دستور ethminer را تایپ کنیئد و اینتر بزنید. حالا فرایند ماینینگ با CPU شما شروع می شود. دوباره فایل DAG باید دانلود شود که ممکن است چند دقیقه طول بکشد. بعد از کامل شدن دانلود اگر می خواهید بدانید که قدرت هش شما چقدر است می توانید از دستور ethminer –M ( برای Cpu ماینینگ) یا ethminer -G –M( برای GPU ماینینگ) استفاده کنید. بعد از اجرا کردن این دستورات شما باید نتیجه ای مانند زیر داشته باشید.

استخراج اتریوم- http://persenta.com

اگر شما در مراحل بالا با خطای “JSON-RPC problem. Probably couldn’t connect. Retrying in 1…” مواجه شدید به این معنا است که blockchain به طور کامل سینک نشده است.