10 دلیل اصلی خاموش شدن ناگهانی کامپیوتر و لپ تاپ

10-reason-of-suddenly-shut-down-of-systems

آیا شما یکی از کسانی هستید که می خواهید بدانید چرا

  • لپ تاپ ایسوس، ایسر، دل و … شما به صورت تصادفی خاموش می شود؟
  • لپ تاپ شما به طور خودکار ریستارت می شود؟
  • کامپیوتر دسکتاپ شما به طور خودکار راه اندازی مجدد می شود؟
  • در هنگام بازی لپ تاپ به طور خودکار خاموش می شود؟

در ادامه فروشگاه پرسنتا راه حل های خوبی را برای شما جمع آوری کرده است.

10 دلیل اصلی خاموش شدن ناگهانی کامپیوتر و لپ تاپ

Reasons Why Your Laptop And Computer Randomly Shuts Off

همه ما این واقعیت را می دانیم که فناوری ارامش زیادی را برای مردم به ارمغان آورده است و بدون تردید تا حد زیادی به مردم کمک کرده است. فناوری های مختلفی وجود دارند که از بین آنها می توان به کامپیوتر و لپ تاپ اشاره کرد. لپ تاپ . کامپیوتر دسکتاپ رایج ترین تکنولوژی است که امروزه توسط مردم استفاده می شود.

در حین کار با کامپیوتر و لپ تاپ شما ممکن است مشکلاتی داشته باشید که یکی از آنها خاموش شدن ناگهانی و خودکار لپ تاپ و کامپیوتر در هنگام بازی و کارهای روزانه است. این مشکل می تواند دلایل مختلفی داشته باشد اجازه دهید با هم در مورد رایج ترین دلایل خاموش شدن کامپیوتر و لپ تاپ و نحوه رفع آن بحث کنیم. اکثر مردم دلیل خاموش شدن ناگهانی کامپیوتر و لپ تاپ dell، HP، لنوو، ایسر، سونی، و غیره را درک نمی کنند و این باعث نارضایتی مشتریان نسبت به این شرکت های تجاری می شود. اطلاعات زیر می تواند تا حد زیادی به شما در درک مسائل و دلایل خاموش شدن لپ تاپ و کامپیوتر کمک کند.

1- گرم شدن بیش از حد

مطالعات نشان می دهد که علت خاموش شدن ناگهانی کامپیوتر و لپ تاپ گرمای بیش از حد است. گرمای بیش از حد به طور کلی به علت استفاده زیاد از لپ تاپ و کامپیوتر ایجاد می شود. همچنین ممکن است شما لپ تاپ یا کامپیوتر خود را روی موادی که گرما جذب می کنند قرار داده باشید. یکی دیگر از دلایل اصلی این مشکل این است که سخت افزار کولینگ شما خراب شده است و یا گرد و غبار زیادی در آن انباشته شده است در این حالت لپ تاپ و کامپیوتر بسیار داغ می شوند.

شما می توانید این مشکل را با تعویض سیستم کولینگ پردازنده خود حل کنید. توجه داشته باشید اگر شما در این مورد مهارت ندارید خودتان اقدام به تعویض فن CPU نکنید و آن را به متخصصان این کار بسپارید. شما همچنین می توانید فن خود را چک کنید و از درست کار کردن آن مطمئن شوید و یا یک پد کولینگ خریداری کنید.

10 دلیل اصلی خاموش شدن ناگهانی کامپیوتر و لپ تاپ

2- خراب بودن باتری

یکی از علت های اصلی خاموش شدن ناگهانی کامپیوتر و لپ تاپ خراب شدن باتری است. این مشکل معمولا پس از استفاده طولانی مدت از لپ تاپ یا شارژ بیش از حد باتری رخ می دهد. اگر لپ تاپ شما به طور تصادفی خاموش می شود باتری دیگری را روی لپ تاپ خود قرار دهید اگر لپ تاپ شما به درستی کار می کند باید یک باتری جدید برای خود خریداری کنید. اطمینان حاصل کنید که باتری مخصوص لپ تاپ خود را خریداری کرده اید در غیر این صورت باتری اشتباه می تواند مشکلاتی را برای شما ایجاد کند.

10 دلیل اصلی خاموش شدن ناگهانی کامپیوتر و لپ تاپ

3- خرابی سخت افزاری

خرابی سخت افزار یک مشکل رایج نیست اما می تواند رخ دهد شما خودتان نمی توانید این مشکل را حل کنید. اگر مطمئن هستید که تمام قطعات لپ تاپ یا کامپیوتر شما به درستی کار می کنند اما لپ تاپ یا کامپیوتر خاموش می شود شما باید سیستم خود را به مرکز خدماتی که دارای تخصص کافی برای بررسی و تعمیر لپ تاپ و کامپیوتر شما هستند بسپارید چونکه بسیاری از افراد تخصصی در مورد تعمیر کامپیوتر و لپ تاپ ندارند. خبر خوب اینکه فروشگاه پرسنتا دارای متخصصان مربوط به تعمیر کامپیوتر و لپ تاپ هستند و با کمال میل این کار را برای شما انجام می دهند.

10 دلیل اصلی خاموش شدن ناگهانی کامپیوتر و لپ تاپ

4- ویروسی شدن کامپیوتر یا لپ تاپ

یکی از شایع ترین مشکلاتی که تقریبا در هر سیستمی یافت می شود ویروس است. ویروس ها و بدافزارها تقریبا همه چیز لپ تاپ و کامپیوتر شما را خراب می کنند. شما می توانید با نصب نرم افزار آنتی ویروس خوب و قابل اعتماد این مشکل را حل کنید.

10 دلیل اصلی خاموش شدن ناگهانی کامپیوتر و لپ تاپ

5- خرابی رم

بیشتر کامپیوتر ها و لپ تاپ ها به علت خرابی رم به طور تصادفی و ناگهانی خاموش می شوند. در صورتی که شما رم را به طور اشتباه در اسلات قرار دهید رم شما از کار می افتد. برای حل این مشکل رم را جدا کنید و در سیستم دیگری تست کنید اگر رم کار نکرد آن را با یک رم جدید عوض کنید.

10 دلیل اصلی خاموش شدن ناگهانی کامپیوتر و لپ تاپ

6- خرابی منبع تغذیه

یکی دیگر از علت های خاموش شدن ناگهانی کامپیوتر و لپ تاپ این است که منبع تغذیه یا پاور شما خراب شده است. این خطرناک ترین مشکلی است که در پیش رو دارید چون خرابی منبع تغذیه می تواند باعث مشکلات شدیدی در لپ تاپ و کامپیوتر شما شود. اگر باز هم مطمئن نیستید که مشکل از منبع تغذیه شما است می توانید منبع تغذیه سیستم دیگری را روی سیستم خود نصب کنید.

10 دلیل اصلی خاموش شدن ناگهانی کامپیوتر و لپ تاپ

7- کثیف بودن فن ها

کثیفی فن های کیس، کارت گرافیک و فن های پردازنده می تواند علت دیگری برای خاموش شدن ناگهانی کامپیوتر و لپ تاپ باشد. به مرور زمان گرد و غبار در لابلای پره های فن جمع می شود و مانع از گردش فن و در نتیجه تهویه هوا می شود و سیستم شما به علت داغ شدن پردازنده و قطعات داخلی خاموش می شود. برای کمک به شما قبلا ما آموزش تصویری روش صحیح تعویض و نصب فن کیس کامپیوتر را آماده کرده ایم.

10 دلیل اصلی خاموش شدن ناگهانی کامپیوتر و لپ تاپ

8- ولتاژ شارژر اشتباه

اگر شما گیمر هستید و با مشکل خاموش شدن ناگهانی کامپیوتر و لپ تاپ مواجه هستید احتمالا مشکل از شارژر شما است. بسیاری از گیم ها به شارژهایی نیاز دارند که ظرفیت ولتاژ بالاتری را فراهم می کنند که ولتاژ های 100 تا 240 ولت ترجیح داده می شوند. بیشتر کاربران کامپیوتر این موضوع را درک نمی کنند و از شارژر های 90 وات یا کمتر استفاده می کنند.

10 دلیل اصلی خاموش شدن ناگهانی کامپیوتر و لپ تاپ

9- خرابی درایورهای سیستم

با تغییر سیستم عامل و درایورها در حالی که شما در حال بازی کردن یک گیم هستید که از بایوس بیشترین استفاده را دارد لپ تاپ یا کامپیوتر شما به طور ناگهانی خاموش می شود. درایورهای صفحه نمایش AMD یا AMD Catalyst Suite از رایج ترین درایورهای صفحه نمایش هستند که به کرش شدن مشهورند. برای اینکه مشخص کنید کدام درایور شما کرش شده است وقتی که کامپیوتر شما شروع به راه اندازی می کند تماشا کنید ببینید ایا فایل های دامپ دارید یا نه. این فایل ها تمام چیزی را که شما نیاز دارید را بیان می کنند.

10 دلیل اصلی خاموش شدن ناگهانی کامپیوتر و لپ تاپ

10- خرابی مادربورد

علت خاموش شدن ناگهانی کامپیوتر و لپ تاپ این است که آرایه گرید بال مادربورد شما خراب شده است که برای جلوگیری از آسیب بیشتر بهتر است آن را برای تعمیر به مراکز مخصوص این کار بسپارید.

10 دلیل اصلی خاموش شدن ناگهانی کامپیوتر و لپ تاپ

سیستم عامل جدید نصب کنید

یکی از سوالات مهمی که در ذهن اغلب کاربران شکل می گیرد این است که تمام روش های بالا را امتحان کردیم و برای ما کار نکرد حالا چکار کنیم؟

10 دلیل اصلی خاموش شدن ناگهانی کامپیوتر و لپ تاپ

راه حل ساده است سیستم عامل خود را مجددا نصب کنید. با این کار تمام ویروس ها را از سیستم خود حذف می کنید و پردازش سیستم شما سریعتر خواهد شد.