پلی استیشن 4 (PS4) یا ایکس باکس وان (Xbox One)؟ کدام یک بهتر است؟

پلی استیشن 4 (PS4) یا ایکس باکس وان (Xbox One)؟ کدام یک بهتر است؟

مقایسه پلی استیشن 4 (PS4) یا ایکس باکس وان (Xbox One) در سال 2018 بسیار مهم است. زیرا هر دوی این کنسول های بازی نسبت به قبل قوی تر و قدرتمند تر شده اند و شرکت سونی و مایکروسافت هر دو سخت افزارهای خود را با بهترین کیفیت عرضه می کنند. در این بخش از فروشگاه پرسنتا  به مقایسه آن ها می پردازیم.

جدال بین پلی استیشن 4 (PS4) یا ایکس باکس وان (Xbox One)

PS4 vs Xbox One – Which is best?

در حال حاضر شرکت سونی دو کنسول بازی خود را به نام های  پلی استیشن 4 پرو یا PS4 Pro و پلی استیشن 4 اسلیم یا PS4 Slim عرضه می کند. این در حالی است که مایکروسافت کنسول های بازی خود را با نام های ایکس باکس وان ایکس (Xbox One X) و ایکس باکس وان اس (Xbox One S) عرضه می کند.  PS4 Pro و Xbox One X بازی های 4k را عرضه می کنند. PS4 Slim و Xbox One S دارای ارزش بسیار بیشتری برای گیمرها هستند.

ایکس باکس وان ایکس یک سیستم مایکروسافت است که قادر به پخش بازی ها در رزولوشن 4k است. از سوی دیگر پلی استیشن 4 پرو تنها قادر به ارتقا بازی ها تا 4k است اما دارای یک مزیت بیشتر است و آن پایه های قدرتمندتر است. با این حال این پرسش مطرح می شود که پلی استیشن 4 (PS4) یا ایکس باکس وان (Xbox One)؟

مقایسه بازی های PS4 و Xbox One

اکثر مردم به این دلیل یک کنسول را خریداری می کنند تا با آن بازی کنند. ایکس باکس وان حدود 900 بازی برای خرید دارد. این در حالی است که پلی استیشن 4 بیش از 1100 بازی دارد. شما می توانید بازی های پلی استیشن 3 را در پلی استیشن 4 بازی کنید. پس در زمینه تنوع بای ها می توان پلی استیشن 4 را برنده اعلام کرد. پلی استیشن 4 دارای انواع مختلفی از بازی ها است که اکثر آنها در کنسول های سونی کار می کنند.

پلی استیشن 4 (PS4) یا ایکس باکس وان (Xbox One) - http://persenta.com

قیمت پلی استیشن 4 (PS4) یا ایکس باکس وان (Xbox One) ، کدامیک مناسب تر است؟

شما می توانید ایکس باکس وان اس که مدل استاندارد فعلی است را با قیمتی حدود 200 دلار خریداری کنید. این خرید باعث می شود که شما کنسول، یک کنترلر و 500 گیگابایت هارددیسک داشته باشید. اما اگر شما بخواهید ایکس باکس وانی خریداری کنید که 2 ترابایت هارددیسک داشته باشد شما باید حدود 400 دلار هزینه کنید. اما PlayStation 4 قیمتی مشابه با ایکس باکس وان دارد. شما می توانید یک کنسول 500 گیگابایتی را حدود 300 دلار خریداری کنید. این در حالی است که قیمت پلی استیشن 4 پرو حدود 400 دلار قیمت دارد. برنده این قسمت از رقابت ایکس باکس وان است. حتی کنترلر ایکس باکس ووان نسبت به پلی استیشن 4 ارزانتر است.

پلی استیشن 4 (PS4) یا ایکس باکس وان (Xbox One) - http://persenta.com

پلی استیشن 4 (PS4) یا ایکس باکس وان (Xbox One) حق اشتراک آن ها به چه صورت است؟

اگر دوست دارید بازی های آنلاین را تجربه کنید ایکس باکس وان به طور سالانه حق اشتراک 60 دلار را تعیین کرده است. اگر قصد خرید حق اشتراک یک ماهه دارید هزینه ای حدود 9.99 دلار و اگر قصد خرید حق اشتراک سه ماهه دارید هزینه 24.99 دلاری را باید در نظر بگیرید.

در پلی استیشن 4 حق اشتراک سالانه 60 دلار است و شما برای بازی آنلاین به این حق اشتراک نیاز خواهید داشت که در این اواخر به 50 دلار کاهش پیدا کرده است. علاوه بر این برای اعضا تخفیف قابل ملاحظه ای در نظر خواهد گرفته شد. شما می توانید همین حالا در سایت پلی استیشن ثبت نام کنید و مجوعه ای از بازی های قدیمی تر پلی استیشن را با 20 دلار در ماه شروع کنید. انتخاب برنده در این قسمت کمی دشوار است چون هر دو سرویس تقریبا یکسان هستند.

پلی استیشن 4 (PS4) یا ایکس باکس وان (Xbox One) - http://persenta.com

کنترلرهای پلی استیشن 4 (PS4) یا ایکس باکس وان (Xbox One) ؟

شما برای تعامل با کنسول نیاز به کنترلر دارید. کنترلر ایکس باکس با قیمتی حدود 50 دلار فروخته می شود و طراحی آن راحت و آرگونومیک است. این کنترلر دارای یک D-pad جدید است که نسبت به ایکس باکس 360 دارای برتری است و جوی استیک بسیار عالی دارد.

پلی استیشن 4 (PS4) یا ایکس باکس وان (Xbox One) - http://persenta.com

کنترلر سونی که Dualshock 4 نامیده می شود حاوی کنترل آنالوگ می باشد و این باعث استفاده راحتر می شود. یک دکمه مخصوص برای اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی به این کنترلر سونی اضافه شده است.  در جلو کنترلر یک صفحه نمایش لمسی و قابل کلیک قرار گرفته شده است. این صفحه نمایش لمسی سک روش بسیار مناسب یرای افزایش قابلیت های کنترلر است. شاید بتوان ادعا کرد که کنترلر پلی استیشن 4 از کنترلر ایکس باکی وان بهتر است.

مقایسه مشخصات ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 و ایکس باکس 360

پلی استیشن 4 (PS4) یا ایکس باکس وان (Xbox One) - http://persenta.com

پلی استیشن 4 (PS4) یا ایکس باکس وان (Xbox One) - http://persenta.com

ویدیو مقایسه xbox one و ps4