دانلود و آموزش نرم افزار XSplit Gamecaster

نرم افزار Xsplit  دارای دو نسخه Broadcaster  و Gamecaster  است. نسخه Broadcaster  برای استفاده عمومی و Gamecaster  مخصوص کسانی است که ضبط گیم انجام می دهند. ما امروز در پرسنتا قصد داریم در مورد XSplit Gamecaster صحبت کنیم. رابط کاربری این نرم فزار ساده است و دارای امکانات زیادی است.

آموزش نرم افزار XSplit Gamecaster

بعد از نصب و فعال سازی XSplit Gamecaster صفحه ورود برای شما نمایش داده می شود. اگر شما دارای اکانت هستید می توانید این فرم را پر کنید و روی دکمه login کلیک کنید. اگر شما اکانت XSplit ندارید روی Register now کلیک کنید. وقتی که فرم ثبت نام ظاهر شد تمام فیلدهای آن را پر کنید.

آموزش نرم افزار XSplit Gamecaster

به صفحه start یا شروع برنامه XSplit Gamecaster وارد شوید. شما با صفحه ای مانند زیر رو به رو خواهید شد که مراحل کار را به صورت قدم به قدم برای شما توضیح داده است.

آموزش نرم افزار XSplit Gamecaster

خوب حالا گزینه هایی که در تصویر زیر مشخص شده است را توضیح خواهیم داد:

آموزش نرم افزار XSplit Gamecaster

۱- دکمه های ضبط و جریان سازی – برای شروع جریان سازی زنده Stream را فشار دهید و برای شروع ضبط دکمه record را فشار دهید.

۲- کنترل صوتی سیستم / میکروفن – دکمه صوتی سیستم یا میکروفن را برای فعال کردن یا غیر فعال کردن صدای سیستم یا میکروفن فشار دهید.

۳- کنترل های وبکم – برای فعال کردن کنترل های وبکم شما اول باید در سربرگ تنظیمات یا Settings یک وبکم یا دوربین را انتخاب کنید. بعد از اینکه شما وبکم را انتخاب کردید با کلیک روی آیکن آن در برنامه XSplit Gamecaster وب کم فعال می شود.

۴- کنترل های چت Twitch – اگر شما وارد اکانت سایت Twitch.tv شده باشید با کلیک روی این آیکن یک پنجره برای شما باز خواهد شد. شما می توانید با کاربرهای دیگر چت کنید.

دانلود و آموزش نرم افزار XSplit Gamecaster

۵- دکمه اشتراک گذاری- اگر شما در فیس بوک، توییتر یا گوگل پلاس عضو باشبد می توانید خیلی سریع URL استریم تان را به اشتراک بگذارید.

۶- تنظیم عکس – یک عکس یا لوگو را به استریم یا تصاویر ضبط شده تان اضافه کنید.

۷- یادداشت ها- شما با کلیک کردن روی دکمه pencil می توانید روی بازی تان بنویسید.

سربرگ Accounts

Live Streaming Services (سرویس های جریان سازی زنده) – به شما اجازه جریان سازی در سرویس های استریم زنده مانند YouTube, Twitch, Ustream, Dailymotion, Niconico را می دهد.

Video Sharing Services ( سرویس های اشتراک گذاری ویدیو) – به شما اجازه آپلود تصاویر ضبط شده در یوتیوب را می دهد.

Social Network Services (سرویس های شبکه اجتماعی) – به شما اجازه اشتراک گذاری استریم زنده، لینک های یوتیوب برای دوستان و فالورها در فیس بوک و توییتر را می دهد.

سربرگ Settings

Stream Settings (تنظیمات استریم) – تنظیمات پیش فرض در حالت اتوماتیک است. در حالت اتوماتیک تنظیمات استریم شما به طور اتوماتیک توسط XSplit Gamecaster و براساس منابع اینترنتی و کامپیوتر شما مشخص می شود ( مثل رزولوشن، کدک، نرخ بیت، اما فریم همیشه به ۳۰ ست می شود). شما می توانید رزولوشن های مختلف را با کلیک روی فلش کرکره ای تغییر دهید.

Record Settings ( تنظیمات ضبط) – تنظیمات پیش فرض برای ضبط Original Resolution است که به رزولوشنی بازی در تنظیمات بازی ویدیویی یا گرافیکی شما اشاره می کند. شما می توانید رزولوشن های مختلف را با کلیک روی فلش کرکره ای تغییر دهید.

Screenshots Settings ( تنظیمات عکس) – شما در اینجا می توانید فرمت فایل عکس هایتان را انتخاب کنید.

Microphone Settings ( تنظیمات میکروفن) – شما می توانید در ویندوز به مسیر Start > Control Panel > Sound > Recording بروید و میکروفن خود را فعال کنید. بعد از فعال شدن میکروفن در قسمت Microphone Settings لیست میکروفن هایی متصل به کامپیوتر برای شما نمایش داده می شود

Camera Settings (تنظیمات دوربین) – در این قسمت شما می توانید دوربین مورد نظر خود را انتخاب کنید. دوربین هایی که نمایش داده می شوند همان دوربین هایی هستند که به کامپیوتر خود وصل کرده اید (Control Panel > Device Manager > Imaging Devices)

BRB Graphics )Be-Right-Back Graphics) – وقتی که شما alt-tab می کنید و یا بازی تان را مینیمایز می کنید BRB Graphics برای شما فعال می شود. BRB Graphics در حالت Console Viewer کار نمی کند. شما می توانید روی آیکن چرخ دنده کلیک کنید و به پیش نمایش BRB Graphics بروید.

دانلود و آموزش نرم افزار XSplit Gamecaster

سربرگ Recordings

Arranging Recordings ( مرتب سازی استریم های ضبط شده) – شما می توانید در این قسمت استریم هایی را که ضبط کرده اید را به صورت لیست شده و یا به صورت عکس های کوچک مشاهده کنید شما می توانید این استریم ها را براساس نام، تاریخ، طول و اندازه مرتب سازی کنید. برای این کار در سربرگ Recordings کلیک راست کنید.

Opening Recordings Folder (باز کردن پوشه استریم های ضبط شده) – برای باز کردن پوشه recordings روی Open Folder کلیک کنید.

Changing Recordings Location ( تغییر مکان ضبط) – برای تغییر مکانی که شما می خواهید ویدیوها را ذخیره کنید روی recordings folder location کلیک کنید.

Uploading video recordings to YouTube – در این قسمت شما می تواید ویدیوهایتان را در یوتیوب آپلود کنید. برای این کار شما باید اکانت تان را در سربرگ Account تایید کنید. بعد روی recording کلیک کنید و روی لوگوی یوتیوب در گوشه پایین سمت راست کلیک کنید. یک پنجره برای شما باز می شود که شما می توانید عنوان، توضیات، دسته، برچسب ها و موارد دیگر را تعریف کنید. بعد دکمه Upload Now را فشار دهید.

Sharing on Social Media – بعد از اینکه ویدیو را آپلود کردید شما می توانید لینک یوتیوب را در هر اکانت رسانه اجتماعی به اشتراک بگذارید. روی Share Video کلیک کنید و اکانت رسانه اجتماعی تان را انتخاب کنید.

دانلود رایگان XSplit Gamecaster